piątek, 1 września 2017

Książę i księżna Cambridge odwiedzą Skandynawię!

photos:Closer Weekly

Po kilku dniach spekulacji zostało potwierdzone, iż w listopadzie tego roku księżną Kate i księcia Williama czeka podróż do krajów Skandynawskich.


Mam nadzieję, że wkrótce pojedziemy do Norwegii.  

instyle.com

Na tego rocznym Garden Party przy Pałacu Buckingham książę William zdradził, iż razem z żoną mają okazję wkrótce odwiedzić Norwegię. Oczywiście słowa wypowiedziane przez księcia nie pozostały bez echa, królewscy obserwatorzy zastanawiali się czy chodzi o prywatną czy też oficjalną podróż książęcej pary.

W służbie kraju 

Książęca para w Polsce./ hellomagazine.com

Teraz wiadomo już, że wizyta będzie miała na celu promowanie Brexitu oraz zacieśnianie więzów między Wielką Brytanią a krajami Skandynawskimi. To już kolejna wizyta, którą książęca para obędzie w tym celu wcześniej na mapie ich podróży znalazły się kraje takie jak: Francja, Polska i Niemcy. Dlaczego akurat oni? Kate i William są lubiani na całym świecie to właśnie oni są idealną wizytówką państwa. To świetny wybór na tego typu wizyty.

Okazja do spotkań z innymi członkami rodzin królewskich 

celebuzz.com
W 2011 roku William i Kate mieli okazję odwiedzić jeden z skandynawskich krajów - Danię. Podczas jednodniowej wizyty zostali powitani przez duńskiego następcę tronu księcia Frederika oraz jego żonę Mary. Książęce pary wybrały się wtedy z wizytą do duńskiej siedziby organizacji UNICEF.
Co ciekawe Mary i Frederik postanowili zaprosić swoich gości do nowo-wyremontowanego Pałacu Amalienborg czyli siedziby duńskiej pary książęcej. Księżna Mary miała oprowadzić po swoim pałacu Kate, która właśnie była w trakcie remontu Pałacu Kensington. Księżna Cambridge miała być zachwycona tym jak żona duńskiego następcy tronu połączyła nowoczesność z tradycją. Według źródeł Pałac Amalienborg był dla Kate inspiracją w projektowaniu wnętrz Pałacu Kensington. Kolejna okazja kiedy oby dwie pary miały okazję się ponownie zobaczyć nadarzyła się podczas Royal Ascot w 2016 roku, kiedy to Mary i Frederik zdecydowali się przybyć do Anglii na wyścigi konne.

Jedno z wnętrz pałacu Amalienborg/photos:dailymail.co.uk

Bez wątpienia królewscy fani chcieliby zobaczyć Williama i Kate wraz z ulubieńcami szwedów, czyli szwedzką księżniczką Victorią i jej mężem Danielem. Bez wątpienia jest pewne to, iż Victoria i Daniel przywitali by w Szwecji Kate i Williama bardzo serdecznie. Pary miały okazję poznać się na ślubie księcia i księżnej Cambridge, gdyż książęca para ze Szwecji była jednymi z zaproszonych gości. 

Victoria i Daniel podczas uroczystości ślubnych Williama i Kate./photos: pinterest.com

Kolejną parą, z którą królewscy obserwatorzy chcą zobaczyć Williama i Kate to następca tronu Norwegii, książę Haakon i jego żona Mette-Marit. Nie od dziś wiadomo, iż skandynawskie pary książęce darzą się wielką sympatią, może dzięki tej podróży William i Kate dołączą do ich grona? 

Skandynawskie pary książęce./ photos: zimbio.com

12 kwietnia 1999 odbyły się chrzciny syna tytularnego następcy tronu Grecji oraz księcia Danii, Pavlos'a. Wśród rodziców chrzestnych Constantine Alexios'a znaleźli się skandynawscy kuzyni: książę Frederik oraz księżniczka Victoria tak jak i brytyjski książę William. 

Znalezione obrazy dla zapytania prince constantine alexios of greece and denmark
Chrzest księcia Constantine Alexios'a./ photos: pinterest.com

Czy zabiorą ze sobą dzieci? 

William i Kate z dziećmi w Niemczech./ photos: Bloomberg

To pytanie pojawia się zawsze kiedy jest mowa o zagranicznych podróżach Williama i Kate. Sporym zaskoczeniem był fakt, gdy okazało się, iż książę George i księżniczka Charlotte będą towarzyszyć Williamowi i Kate podczas wizyty w Polsce i Niemczech. Wizyta do Skandynawii ma odbyć się w listopadzie, więc obecność dzieci jest bardzo mało prawdopodobna. We wrześniu książę George rozpocznie naukę w szkole podstawowej, natomiast księżniczka Charlotte ma zacząć uczęszczać do do przedszkola.  

7 komentarzy:

 1. Mega artykuł wspaniale, że doczekaliśmy się w Polsce portalu o monarchii. Bardzo ciekawy tekst, szczególnie, że wszystko razem zebrane. Na blogach powinni tak pisać. Odwalacie kawał dobrej roboty. Czekam na więcej. Wreszcie coś obok Swedish Princesses w pełni profesjonalnego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super informacje mam nadzieję że wizyta w Norwegii zostanie oficjalnie potwierdzona a jak dorzuca do tego Szwecję będę zachwycona może brytyjska rodzina królewska otworzy się w końcu na świat i na różnych uroczystościach będziemy oglądać Williama i Kate zamiast Sophie i Edwarda

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiedziała, że całą Skandynawie nikt u nas jeszcze nie pisał, a sprawdziłam i dwór rzeczywiście potwierdził. Mam nadzieję, że z Victoria i Mary Kate się spotka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwne, a ja niczego nie widzę, żeby dwór coś potwierdził. Mogę prosić o link?

   Usuń
  2. Bo nie potwierdził :)

   Usuń
 4. Czy to nie jest oszukiwanie czytelników? Nie ma żadnego potwierdzenia royal tour do Skandynawii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie.... nie wróżę przyszłości temu portalowi...

   Usuń