piątek, 1 września 2017

Pierwsza polska biografia księżnej Diany - "Miłość, zdrada, samotność"

© Marlena Michalak


28 sierpnia swoją premierę miała pierwsza polska biografia królowej ludzkich serc. Dzisiaj, dzięki uprzejmości wydawnictwa Bellona dotarł do mnie egzemplarz recenzencki książki.


Kiedy oświadczał się jej brytyjski następca tronu, zrobił to w ogrodzie swojej wieloletniej kochanki. Czuję się jak owca prowadzona na rzeź i wiem, że nic nie mogę zrobić. To wesele to najgorszy dzień w moim życiu. Gdybym to ja mogła decydować - chciałabym, żeby zabrał swoją kobietę i zniknął z mojego życia - zwierzała się jeszcze przed ślubem, na który czekał cały świat.
Stała się prawdziwą inspiracją i natchnieniem dla setek milionów ludzi, ale w życiu prywatnym przez kolejnych piętnaście lat żyła w cieniu innej kobiety, którą w poczuciu rozpaczliwej bezradności nazwała rottweilerem. Jej tragiczna, tajemnicza śmierć, kiedy w końcu odnalazła miłość u boku innego mężczyzny, do dziś budzi olbrzymie kontrowersje.
Zazdroszcząc Dianie przepychu królewskiego dworu, warto pamiętać jak bardzo trudno o szczęście w blasku fleszy. Ta pasjonująca biografia, pierwsza pisana z polskiej perspektywy, to swoisty hołd złożony tej wspaniałej kobiecie. Pozostanie w sercach i naszej pamięci na zawsze.
© Marlena Michala

Iwona Kienzler to autorka ponad 80 książek, dla przykładu: "Europa jest kobietą" czy  "Kobiety Zygmunta Augusta". Jak podaje wydawnictwo Bellona: "Pasjonuje się historią, a zwłaszcza rolą kobiet i ich często zapomnianemu lub niedocenianemu wpływowi na losy i decyzje mężczyzn rządzących państwami, czy też będącymi wpływowymi politykami lub mężami stanu. Historia opisywana w książkach Iwony Kienzler to historia widziana oczyma kobiet."

Już niedługo na RoyaltyWorld PL znajdziecie jej recenzję!

© Marlena Michalak

3 komentarze:

 1. Zastanawiam się, czy Wy znacie definicje "portalu", Wy prowadzicie bloga...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ocenia się książki po okładce, to Nasz pierwszy dzień z czasem będzie inaczej.

   Usuń
 2. Chętnie przeczytałabym tę książkę

  OdpowiedzUsuń